ورود به پنل کاربری

بازدید هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه از پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۴ | 
مدیران و کارشناسان هیات نظارت و ارزیابی  و تضمین کیفیت استان در راستای ماموریت های مربوطه و آشنایی با فعالیت ها و دستاوردهای فناوران  پارک علم و فناوری البرز  روز یکشنبه 23 خرداد ماه از این مجموعه  بازدید کردند.
این بازدید که  با حضور دکتر شکراللهی، دبیر هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان و دیگر اعضای هیات نظارت، ارزیابی و تضمین مراکز آموزش عالی، علمی و پژوهشی انجام شد، دکتر عطاءاله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز به همراه معاونین و مدیران، بخشی از موفقیت ها و دستاوردهای این پارک را تشریح و بر نقش موثر پارک و شرکت های دانش بنیان و فناور در توسعه استان البرز به عنوان قطب علم و فناوری کشور تاکید نمودند.
دکتر ربانی ابتدای این بازدید با اشاره به تقارن این بازدید با روز با ولادت حضرت علی بن موسی رضا (ع) اشاره نمود: خوشبختانه اتفاقات خوبی در این مجموعه رخ داده که حضور و بازدید مسئولان رده بالای ملی و استانی و ابراز رضایت آنها از این دستاوردها گویای این موضوع است.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با تشریح بخشی از تاریخچه و سوابق علمی و فناوری و صنعتی استان بیان کرد: خوشبختانه امروز استان البرز به عنوان قطب علمی و فناوری شهرت یافته و مسئولان و مردم این استان را به این عنوان می شناسند.
وی در این بازدید یک روزه همچنین برخی از دستاوردهای علمی و فناوری  پژوهشکده ها، پژوهشگاه ها و مراکز و واحدههای فناور مستقر در مجموعه را تشریح و بر همگرایی مجموعه های علمی، فناوری، صنعتی در راستای توسعه استان و کشور تاکید نمود.
در این بازدید دکتر شکرالهی دبیر هیات نظارت و ارزیابی   و تضمین کیفیت استان البرز از دستاوردهای  پارک علم و فناوری تقدیر و خاطرنشان کرد: دستاوردهای دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز حاکی از این است که اراده و تلاش ملی بر تحریم ها و تهدید ها فائق آمده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ارزیابی مراکزدانشگاهی، فناوری و پژوهشی در کشور تازه آغاز شده است گفت: ما به فکر این هستیم که شاخص هارا مشخص کنیم ودر نشستی که به زودی در استان کردستان برگزار می شود نتایج  ارزیابی ها را با هدف هم افزایی بیشتر و رفع آسیب ها اعلام نماییم.
دکترشکراللهی گفت:علاوه بر این ما توانسته ایم پیوندی میان شبکه ملی جامعه و دانشگاه و مرکز نظارت و ارزشیابی برقرار کنیم و افزود: ما زمانی که وارد این پروسه شدیم خلا واسطه ای را برای اتصال بخش های دانشگاهی، صنعتی و مدنی احساس کردیم و به فکر حل این مشکل افتادیم. 
دبیر هیات نظارت و ارزیابی مراکز آموزش عالی با اشاره به اینکه برای رسیدن به کیفیت مد نظرمان باید با کمک و همت مسئولان ذی ربط و برنامه ای که برای دخیل کردن بخش نظارت در پروسه های علمی و صنعتی داریم به استاندارد هایی برسیم و آنها را در سطح استان های مختلف کشور تکثیر کنیم و تعمیم دهیم افزود: نظارت و ارزیابی  مراکز علمی و دانشگاهی بحث بسیار مهمی است  و با وجود تحریم های ظالمانه ، عملکردها و دستاوردهای مراکز علمی و فناوری شگفت انگیز است و به لطف خدا و جوانان پرتلاشی در کشور ما وجود دارند که در این شرایط در حال تلاش هستند  و ناامید نمی شوند و دست از کوشش برنمی دارند و همین تلاش و روحیه کار شبانه روزی پشتوانه ما برای حفظ کشور است.
همچنین عضو دیگر هیات نظارت و ارزیابی مراکز آموزش عالی در این بازدید با اشاره به اینکه حدود 58 درصد اشتغال البرز در مدیریت و خدمات اجتماعی است گفت: باید زیرساخت های علمی و کاربردی در این زمینه برای بهره گیری از این پتانسیل در استان البرز  فراهم شود و  پارک علم و فناوری البرز می تواند سهم مهمی از اجرای این طرح ها در این استان داشته باشد. پارک های علم و فناوری درواقع باید اثربخشی و بهره وری ایده های داشجویان و جوانان و ارتباط و اتصال بخش دانشگاهی و صنعت را بهبود ببخشد.
دکترشکراللهی بر رفع موانع و مشکلات توسعه پارک علم و فناوری البرز اشاره کرد و گفت: البته این پارک موانع و مشکلاتی پیش روی خود می بیند که نیازمند رسیدگی است. برای مثال یکی از مشکلات این پارک کمبود فضاست که وظیفه دستگاه های مختلف است که آن را برطرف کنند. 
وی با اشاره به نقش مهم پارک علم و فناوری البرز در پذیرش، استقرار و حمایت از شرکت های دانش بنیان، استارت آپ و شتابدهنده ها اظهار داشت: با وجود همه این مشکلات باز هم شاهد تلاش های خوب مجموعه پارک علم و فناوری البرز هستیم و  باید مراکز رشد و سایر بخش های پارک هم در جهت معرفی این جوانان خوش فکر و دارای ایده و استارتاپ ها تلاش کنند و زیرساخت های مورد نیاز را برای شکوفایی آنها فراهم کنند.
در این نشست دکتر محمد صادق سبط الشیخ انصاری معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز ضمن تشریح ظرفیت ها و توانمندی های استان و پارک علم و فناوری البرزگفت: براساس بیانیه گام دوم انقلاب باید این ظرفیت ها و توانمندی بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد و به ثروت تبدیل شود.
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 1263 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر